Protipožiarna PU pena EMPORIO 750ml

Kód: 185
€12,50 / ks
Skladom

Jednozložková, polotvrdá izolačná PUR pena s preukázateľnou odolnosťou proti ohňu a ďalšími doplnkovými charakteristikami. Trieda reakcie na oheň podľa STN EN 13501-1 je B – s1,d0. Hnací plyn je nehorľavý

Detailné informácie

Certifikované
Certifikované
kvalitné materiály
Garancia doručenia
Garancia doručenia
nepoškodeného tovaru
Kamenná predajna
Kamenná predajňa v Bardejove
Stavebné centrum u Mareka
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
na ponúkané produkty

Podrobný popis

VLASTNOSTI

Žiadne plamenne horiace kvapky pri horení. Veľká plniaca schopnosť, dobrá rozmerová stabilita. Zvýšená priľnavosť na tvrdené PVC – okenné a dverné rámy, parapety. Vysoká priľnavosť a lepivosť k podkladom ako: murivo, betón, kameň, drevo, polystyrén, plasty, oceľ a pod.

POUŽITIE

Vyplňovanie škár a montáž, okenných a dverných rámov. Protipožiarna izolácia v priečkach a inštalačných jadrách bytových domov. Montáže protipožiarnych podhľadov, elektrických rozvádzačov. Vyplňovanie priechodov elektrického vedenia a potrubia medzi podlahou murivom. Izolácie potrubných systémov.

OBMEDZENIA

Neodporúčame použiť pre aplikácie pod vodou a v uzavretých priestoroch, nulová adhézia na PE, PP, silikón, teflon a mastné podklady. Neodporúčame pri nízkych teplotách penu alebo škáry nahrievať, neaplikovať na podklady pokryté inovaťou. Podklad Musí byť čistý, suchý, pevný, bez prachu, voľných častíc, mastnôt, oleja
a námrazy.

OŠETRENIE PRÍPRAVA PODKLADU


Použiť na čisté a odmastené povrchy. Povrchy ohrozené znečistením prekryť. Pred nanesením odporúčame nasiakavý podklad navlhčiť vodou pomocou rozprašovača pre zvýšenie expanzie a kvalitnejšiu štruktúru peny. Pokyny Pred použitím dózu pretrepeme minimálne 30 krát. Odstrániť kryt a naskrutkovať na pištoľ. Povoliť ventil na pištoli, ktorý umožňuje aplikáciu peny. Otvory vypĺňať odspodu. Škáru neprepĺňať! Výmena dózy Pretrepať novú dózu (min. 30x). Zavrieť ventil na pištoli, odskrutkovať prázdnu dózu a okamžite naskrutkovať novú, aby sa do pištole nedostal vzduch. Upozornenie Nevytvrdenú penu vyčistíte Čističom PU peny, vytvrdenú penu možno odstrániť len mechanicky. Pri práci používajte ochranné pomôcky. Podlahu prikryte proti postriekaniu papierom alebo fóliou. Pena obsahuje spomaľovače horenia, čo je dôvodom odlišného procesu vyzrievania. Hoci je PUR pena vyzretá už po cca 2 hodinách, zostáva krehká a preto ju nie je možné orezávať skôr, než po 4 až 6 hodinách. Vytvrdená PUR pena nie je odolná voči UV žiareniu. Táto odolnosť je závislá na dobe expozície na priamom slnku (cca od 14 dní do 3 mesiacov). Po tejto dobe spolu s ďalším klimatickým pôsobením (dážď, mráz a pod.) dochádza k narušeniu štruktúry peny od UV žiarenia.

ČISTENIE

Materiál: Nevytvrdenú penu - čističom PU peny Zwaluw

BALENIE

Balenie Pištoľová alebo trubičková dóza: 750 ml

Dodatočné parametre

Kategória: Ostatné
Záruka: 18 mesiacov