CERESIT WhiteTeq nízkoexpanzná. PU pena 750ml biela

Kód: 2763
€7,49 / ks
Skladom

Izolačná pena s WhiteTeq Technológiou. Poskytuje špičkové tepelné a zvukovo izolačné vlastnosti. 750ml biela farba.

Detailné informácie

Certifikované
Certifikované
kvalitné materiály
Garancia doručenia
Garancia doručenia
nepoškodeného tovaru
Kamenná predajna
Kamenná predajňa v Bardejove
Stavebné centrum u Mareka
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
na ponúkané produkty

Podrobný popis

Vynikajúca štruktúra
O 25% vyššia flexibilita
Až 2x nižšia expanzia
O 20% vyššia tepelná izolácia
O 50% vyššia zvuková izolácia
Montáž okenných a dverových rámov (iba s pomocou mechanickej fixácie / mechanických fixačných pomôcok)
Montáž vnútorných zárubní (iba s pomocou mechanickej fixácie / mechanických fixačných pomôcok)
Utesňovanie otvorov v strešných konštrukciách
izolačných materiáloch
Vytváranie protihlukových zábran
Vypĺňanie dutín a mnoho ďalších
Izolovanie stenových panelov a strešných krytín

WhiteTeq je nová generácia bielej polymérovej peny na báze purifi kovaných a koncentrovaných zložiek. WhiteTeq Technológia umožňuje dosiahnuť najvyššiu efektivitu vytvrdnutia peny a dáva pene jej charakteristickú ľadovobielu farbu, extra jemnú bunkovú štruktúru a až 10-krát vyššiu odolnosť proti UV žiareniu. Vytvrdnutá pena vyniká vysokou tepelnou vodivosťou (až do 0,032 W/mK) a zvukovou izoláciou (63 dB). WhiteTeq Technológia podporuje nízko expanzné parametre pre maximálnu ochranu pred deformáciou a o 25% vyššiu flexibilitu. Tieto parametre zaisťujú dlhodobú izoláciu i pri maximálnom namáhaní v dôsledku zmeny teploty. Kvalitná štruktúra a mechanická odolnosť z nej robia ideálny produkt pre náročné izolácie v interiéri aj exteriéri. Pena má vynikajúcu priľnavosť k väčšine stavebných materiálov, ako sú drevo, betón, kameň, kov atď. Výťažnosť vytvrdnutej peny veľmi závisí od pracovných podmienok – teploty, vlhkosti vzduchu, veľkosti priestoru na expanziu atď. Pri mínusových teplotách je expanzia peny nižšia a doba vytvrdzovania dlhšia.

PRÍPRAVA POVRCHU
Podklad musí byť pevný, čistý a bez látok, ktoré by mohli negatívne ovplyvniť priľnavosť. Aby sa zabezpečilo úplné a rovnomerné vytvrdnutie peny, pred aplikáciou minerálne pórovité povrchy (tehlové murivo, betón, vápenné povrchy) mierne navlhčite pokropením vodou. Priľahlé plochy zakryte fóliou. Povrchy môžu byť vlhké, nie však zamrznuté alebo zľadovatené.

SPRACOVANIE
Práce vykonávajte pri teplote prostredia od -5 °C do +35 °C a teplote dózy od +5 °C do +30 °C. Nádoba by mala byť skladovaná min. 12 hodín pri izbovej teplote. Indikátor teploty WhiteTeq na prednej strane: Ak sa ukazovateľ zafarbí na modro, nádoba a jej obsah nedosiahli požadovanú aplikačnú teplotu. Zahrejte preto nádobu ponechaním v teplej miestnosti. Potom pretrepte obsah po dobu cca 15 sekúnd a po 2 minútach indikátor znovu skontrolujte. Ak je indikátor stále modrý, je potrebné nádobu ďalej nechať pri izbovej teplote. Ak indikátor zmizne, Ceresit WhiteTeq je pripravený na použitie. Aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky, udržujte nádobu pri izbovej teplote aj počas aplikácie. Nádobu dôkladne pretrepte počas niekoľkých sekúnd, cca 20-krát hore a dole. Z nádoby odstráňte plastový uzáver a pevne naskrutkujte na pištoľ. Pri práci udržujte nádobu vždy dnom nahor. Rýchlosť vytekania peny sa reguluje stláčaním spúšte pištole. Penu dávkujte šetrne, aby ste zabránili nadmernému vypeneniu. Počas aplikácie nádobu pravidelne pretrepávajte. Odstránenie pištole z nádoby pred jej absolútnym vyprázdnením sa neodporúča. Pri vymieňaní nádoby novú nádobu dôkladne pretrepte. Prázdnu nádobu odskrutkujte a okamžite ju vymeňte, aby bolo zaistené, že do pištole neprenikne vzduch.

ČISTENIE
Zvyškovú penu je možné odstrániť pomocou Ceresit čističa TS 100. Vytvrdnutú penu možno odstrániť len mechanicky.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Ostatné
Záruka: 15 mesiacov